top of page
otomatik kapı firma

Panjur Sistemleri

Panjur sistemlerinin gövdesini oluşturan esneme ve rüzgar dayanımı en üst seviyeye taşınmıştır. Yine teknolojileri ses ve ısı izolasyonunu üst seviyede sağlamaktadır. Panjur sistemleri, aşağıdan yukarıya doğru dik şekilde rulo halinde toplanmaktadır. Eğer kiriş mevcut ise kiriş arkasına veya kirişin olduğu yer, işgal edilmeden montaj yapılmaktadır. Pencere açıklığı net olarak kullanılmaktadır. Panjur  sistemleri, ev, site, ofis veya binalarda pencere büyüklüğü, eni ve yüksekliğine uygun olarak üretilebilmektedir. Panjur sistemleri, standart (beyaz 9010), (gri 9006), (krem 1015) renkte olan paneller kullanılarak üretilmektedir. Bina dış cephesine uygun olarak farklı renklerde de uygulanabilir. Ayrıca uygulanacak alandaki detaylara göre, farklı sarım şekilleriyle de üretilip kullanılmaktadır. Panjurlar standart butonlu, zincirli manuel çekme tip, radarlı, fotoselli ya da uzaktan kumandalı olarak uygulanabilir.

Konut, işyeri ve diğer yapı sistemlerinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olan panjur sistemleri, gelişen teknolojinin getirdiği yenilikler sayesinde değişim göstermekte, ilave fonksiyonlara ve farklı görünümlere ulaşmakta ve böylece geçmişteki kullanım alanlarına yenilerini eklemektedir. Günümüzde panjur sistemlerine duyulan ihtiyacın sebepleri kısaca şu şekilde özetlenebilir; Güneş Koruması, Isı ızolasyonu, Ses ızolasyonu, Güvenlik (konut, işyeri), Mahremiyet, Estetik Değer. Panjurlar her eve stil, güvenlik ve güneşten korunma sağlarlar. Bunların dışında odanızda gölgelendirme ya da istediğiniz bölge için tamamen gizli kalmasını sağlayan seçenek sunar. Kış ve soğuk zamanlarda evleriniz soğuktan ve olumsuz havalardan korur. Sıcak yaz aylarında da güneşin ısısını ve sıcaklığını fazla hissettirmez. Panjurlar aynı zamanda dışarıdan gelen istenmeyen gürültünün de büyük ölçüde azaltılmasını sağlamaktadır. İster manuel, ister motorlu olsun panjur sistemleri yaşam alanlarımızın vazgeçilmez parçaları olmaya devam edecektir.

Detaylı bilgi için Kapı Teknolojileri Broşürümüz incelenebilir. İsterseniz Kapı Teknolojileri temsilcisi ile 0533 614 13 79 nolu numara üzerinden görüşebilirsiniz.

bottom of page