top of page
  • Yazarın fotoğrafı

Garaj Kapıları ve Garaj Kapısının Önemi


Otomatik Garaj Kapı Modelleri
Garaj Kapıları

Garaj kapıları evimizin 2. kapısıdır. Güvenli ve şık olmalıdır. Misafirleriniz kullanmasa bile dışarıdan görüntüsü çok önemlidir. Evinize girebilecek hırsızlar öncelikle garaj kapısını da göz önünde bulundururlar. Kolay kırılan ve aşılması zor olan garaj kapıları hırsızlara davetiye çıkartıyor. Kanatlı açılan kapılar yani dairesel açılan kapılar ve yana kayar kapılar olarak 2 modeli en çok tercih edilen açık modellerdir. Kepenk yani seksiyonel modelleri de daha yüksek güvenlik arayan kişiler tercih etmektedir. Yana açılır kapılar ve dairesel açılır kapılar genellikle açık otoparklarda kullanılıyor. Bina altı garaj ve otoparklarda kepenk olarak kullanılan seksiyonel garaj kapısı ve seksiyonel otomatik kapılar kullanılmaktadır. Yere gömülen yana kayar kapının dişli yol kısmı sağlam ve korunaklı şekilde monte edilmektedir. Dairesel açılır kapılar da sonsuz dişlilere sahiptir. Ağır kapılı olduklarından yüksek güç tüketirler. Yana açılır kapılardan daha şık modellerdir. Park etme kısmında zorluklar yaşanabilen modellerdir. Yana açılır kapılar ise park sorununu az yaşayabileceğiniz yerler sağlar. Ücretsiz keşif ile meskeninize uygun model seçilir. Model dışında hangi tip kapı uygulanacağı da belirlenmelidir. Sonrasında da tasarım ve görüntüsü seçilmektedir. 


Garaj girişleriniz eğik tavanlı ya da kemerli  olsa bile seksiyonel garaj kapıları tarafımızdan uygulanmaktadır. Seksiyonel kapılar genellikle yüksek girişli binalarda ve kapalı otoparklarda kullanılmaktadır.


İthal ve yerli üretim seçenekleri bulunmaktadır. ISO 9001 yönetim sistemine uygun olarak üretilmektedir. Yüksek nitelikli ürünlerdir. Uzman mühendisler kaliteli ürünleri yoğun çalışma sonucunda üreterek belirli testlere tabi tutarak sizlere sunmaktadır. Uzun yıl garanti süresi olan bu ürünler motorları için 5 seksiyonel kapılar için ortalama 10 yıl gibi garanti sürelerine sahiptir. Yüksek kalite standartları olduğundan kalitesi tüm sektörde bilinmektedir. Akıllı ve sertifikalı ürünler olduğundan gelecek nesiller bile rahatlıkla kullanabilirler. Basit kumanda mantığına sahip otomatik garaj kapıları sadece pil ile çalışır. Pil değiştirerek uzun yıllar kullanılmış olursunuz. Tasarımlar teknik mimarlar tarafından hazırlanmaktadır. Mühendislerimiz ise bu tasarımları modele dökerek sizlere sunar. Sandviç, seksiyonel, içe içe geçen model, paket görünümlü olarak adlandıracağımız tasarımlara sahip olabilirler. Siz de ücretsiz keşif sonrası bu modellerden birini seçerek garaj kapısına sahip olabilirsiniz. Meskenlerin uygulandığı yerde tam koruma sağladığından güneş ışığını almazlar ve ısı yalıtımını %99 olarak sağlarlar. Tam koruma sağlaması için kepenklerin yere temas ettiği yere ayrı bir metal plaka konur ve kepenk tam bu yüzeye yapışır ve kapanır. Açılması zor ve ısı yalıtımı %99 a çıkar. Hırsızların zorlayarak açamayacağı kapılardır. Kapı kapandıktan sonra hırsızlar kapıları asla açamazlar. Kilit mekanizmaları oldukça güçlüdür. Güvenlik ve koruma sertifikalarına sahip ürünlerdir. İstenirse led modül eklenerek kapının açılıp kapanması sırasında etrafa ikaz vererek kişileri uyarır. Bu kişiler de kapılara yaklaşmayarak kendilerini korurlar.


İmalattan montaj seçeneği ile hızlıca sahip olabileceğiniz garaj kapıları için 0212 542 0 555 numaralı telefon numaramızı arayabilir ya da www.kapiteknolojileri.com 'daki ücretsiz keşif formunu doldurarak randevunuzu oluşturabilirsiniz. 

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page